Julkaisemme tällä viikolla uudistetut versiot niin Xpajan ostohyväksynnästä kuin Entré Portalin iOS ja selainversioista.
Pajadata Pro – ostohyväksyntä uudistuu
Selainkäyttöinen Xpajaan liitetty pro.pajadata.fi– sivusto saa uusia ominaisuuksia torstain 27.2.2020 versiojulkaisussa. Sivusto päivittyy kaikille käyttäjille automaattisesti ja on asiakkaidemme käytettävissä 28.2.2020. Ostohyväksynnän uudessa versiossa:- Voit järjestellä ja otsikoida laskuja uudella tavalla
- Arkistoit laskut myös lomailijalle, vaikka tämä ei olisi laskua lomaltaan hyväksynytkään
- Tarkastelet koko kommenttiketjua laskun mennessä uudelleen kiertoon
- Pystyt palauttamaan laskun edelliselle hyväksyjälle
- Voit lisätä itsesi edelle toisen hyväksyjän
- Voit laittaa laskun odottamaan
- Kommentit tallentuvat automaattisesti
- On tehty muita korjauksia, joiden avulla virheiden mahdollisuus vähenee
Entré Portal iOS ja webbiversiot
Julkaisimme joulukuussa Android-version Xpajan Entré Portal- mobiilityökalusta. Nyt vuorossa ovat mobiilityökalujen iOS ja webbiversiot. Uusissa versiossa tilaukset näkyvät kätevällä karttanäkymällä, jolloin navigointi työkeikalle käy kätevästi suoraan puhelimesta. Myös sovelluksen ulkoasu uudistuu. Kaikki uudistukset on tehty käytettävyys edellä. Julkaisut iOS ja webbiversioille tehdään keskiviikkoiltana 26.2. Uusitut versiot ovat asiakkaidemme käytössä 27.2.2020. Makupaloja uusista versioista:


